Coppa Italia: Marchisio odločilen tudi za pokalno napredovanje

Juventus je v osmini finala italijanskega pokala po podaljšku z 2:1 izločil Bologno, tudi tokrat pa je bil za uspeh »stare dame« odločilen prispevek Claudia Marchisia, ki je tekmo začel na klopi, nato pa v 103. minuti strl močan odpor gostov in Juve popeljal v četrtfinale. Zmagovalec dvoboja se je sicer že zdel odločen, ko je v 90. minuti zadel Giaccherini, Bologna pa si je podaljšek izborila že po izteku petminutnega sodnikovega dodatka, ko je po kotu z glavo zadel Raggi.

Claudio Marchisio

V primerjavi z zadnjo prvenstveno tekmo je Antonio Conte zamenjal kar devet članov začetne enajsterice. V vratih je bil Storari, obrambno linijo so tvorili Sorensen, Barzagli, Bonucci in De Ceglie, na sredini sta poleg Pazienze začela Marrone in Giaccherini, v napadu pa Del Piero, Quagliarella in Krasić. Kljub spremenjeni zasedbi je Juventus prevzel terensko pobudo, ki pa večjih priložnosti ni prinesla. Del Piero je zapretil iz prostega strela, kasneje je poizkusil še iz roba kazenskega prostora, toda gostujoči vratar ni bil resneje ogrožen. Na drugi strani je bil Storari večji del prvega polčasa brez dela, prvič je moral posredovati po prostem strelu Vantaggiata. Najlepšo priložnost v prvem delu je Juventus zapravil v 42. minuti, ko je Krasić v kazenskem prostoru našel Quagliarello, slednjemu pa je prostor pravočasno zaprl vratar Agliardi in ostalo je pri izidu 0:0.

Alessandro Del Piero

Lepa priložnost za vodstvo se je domačim ponudila tudi na samem začetku drugega polčasa, ko je Quagliarella lepo zaposlil Marroneja, njegov strel je Agliardi odbil, nato pa je prazna vrata zgrešil Krasić. Nekaj minut zatem je Krasić po samostojnem prodoru prepustil žogo Del Pieru, strel kapetana pa je mojstrsko ubranil zelo razpoloženi gostujoči vratar. Agliardi se je izkazal tudi po strelu Quagliarelle, v dvajseti minuti nadaljevanja pa je Conte opravil prvo menjavo – namesto Krasića je vstopil Elia. Storari je bil pozoren ob strelu Acquafresce, nato pa je vstopil še Estigarribia, ki je nadomestil Quagliarello. Del Pieru je veselje po prostem strelu še enkrat preprečil Agliardi, ki se je že kmalu zatem izkazal še po močnem voleju Giaccherinija. Deset minut pred koncem je namesto Marroneja v igro vstopil še Marchisio, ki mu je po pričakovanjih uspelo še bolj dvigniti že tako ali tako zelo dobro igro domačih, edino težavo pa je še naprej predstavljal gostujoči vratar, ki je ubranil tudi volej Elie iz neposredne bližine, v 90. minuti pa je vendarle klonil. Napako gostov na sredini igrišča je izkoristil Emanuele Giaccherini, ki se je spretno izognil dvema gostujočima branilcema, nato pa z močnim diagonalnim strelom dosegel svoj prvi zadetek za Juventus. Zdelo se je, da je tekma odločena, nogometašem Bologne pa je vseeno uspelo izenačiti – že po izteku petminutnega sodnikovega podaljška je bil po podaji iz kota v kazenskem prostoru z glavo najbolj spreten Andrea Raggi.

Emanuele Giaccherini

Izenačujoči zadetek pa za domačo ekipo ni pomenil pretiranega šoka. Juve se je hitro pobral in od samega začetka podaljška znova Bologno stisnil na svojo polovico. Gostje so sicer v podaljšku zaradi poškodbe in opravljenih menjav morali igrati z desetimi igralci, vseeno pa so se organizirano branili do 103. minute, ko je tekmo odločil Claudio Marchisio. Na desni strani je Elia žogo med nogama enega izmed gostujočih branilcev poslal proti Marchisiu, ki si jo je nato namestil na levico, z njo pa neubranljivo zadel daljši kot vratarja Agliardija in dosegel že svoj sedmi zadetek v letošnji sezoni. Nekaj trenutkov pred koncem prvega dela podaljška je zadel še Del Piero, sodniki pa zadetka zaradi prepovedanega položaja niso priznali. Enako se je zgodilo z zadetkom Giaccherinija v drugem delu podaljška, blizu povišanja vodstva pa sta bila še Del Piero in Marchisio. Najlepšo priložnost za še višjo zmago pa je po izjemni podaji Del Piera zapravil Elia, ki je krenil sam proti Agliardiju, tudi v tem primeru pa je bil uspešnejši vratar Bologne, zagotovo najboljši posameznik gostujočega moštva na včerajšnji tekmi, ki pa vseeno ni uspel preprečiti več kot zasluženega napredovanja Juventusa, ki se bo v četrtfinalu na svojem stadionu pomeril z zmagovalcem dvoboja med Fiorentino in Romo.

»Škoda, da smo prejeli gol v 96. minuti,« je po tekmi povedal Antonio Conte in nadaljeval: »Zaradi tega smo morali igrati še dodatne pol ure. Čestitke Bologni za odlično tekmo, blestel je predvsem njihov vratar. Z igro svojega moštva sem zadovoljen, dobil sem ustrezne odgovore tudi s strani igralcev, ki so doslej igrali manj.« Emanuele Giaccherini je odigral svojo 200. profesionalno tekmo v karieri, ta dosežek pa kronal s prvim zadetkom v dresu največjega italijanskega kluba. »Zadovoljen sem zaradi zadetka in napredovanja. Pomembno je bilo, da se uvrstimo v četrtfinale, kajti v pokalu želimo iti vse do konca.« Conte je Giaccherinija omenil kot primer igralca, ki si je z igranjem za manjši klub zaslužil nastopanje v Juventusu. »Veselijo me trenerjeve pohvale, zavedam pa se, da lahko še precej napredujem. Med tednom trdo treniram in si skušam izboriti več igralnega časa, toda ob takšnih soigralcih to ni najlažja naloga. Ko pa dobim svojo priložnost, jo skušam kar najbolje izkoristiti.«

Juventus Arena, Torino – 23.000 gledalcev (219.611 €)
JUVENTUS – BOLOGNA 2:1 (1:1, 0:0)
Giaccherini 90., Marchisio 103.; Raggi 95.+

Juventus: Storari; Sorensen, Barzagli, Bonucci, De Ceglie; Marrone (od 79. Marchisio), Pazienza, Giaccherini; Krasić (od 65. Elia), Quagliarella (od 68. Estigarribia), Del Piero
Klop: Manninger, Chiellini, Pepe, Toni
Trener: Antonio Conte

Bologna: Agliardi; Garics (od 56. Morleo), Loria, Raggi, Crespo; Pulzetti, Perez (od 64. Krhin), Taider; Gimenez (od 83. Paponi), Vantaggiato; Acquafresca
Klop: Lombardi, Portanova, Casini, Coda
Trener: Stefano Pioli

Sodnik: Sebastiano Peruzzo (Schio)
Pomočnika: Gianluca Vuoto (Livorno) & Fabio Pietro Galloni (Lodi)