Serie A: Stara Dama remizirala z Romo

Nogometaši Juventusa so v soboto v dvanajstem krogu italijanskega prvenstva gostili Romo in po neodločenem izidu v Brescii še drugič zapored remizirali z izidom 1:1.

Belo-črni so bili sicer boljše moštvo, vendar je gostom, ki jih s klopi vodi nekdanji strateg Juventusa Claudio Ranieri, ob naklonjenosti sodnika Rizzolija uspelo iztržiti točko. Po zaslugi že petega remija v tem prvenstvu, so belo-črni zaostanek za vodilnim Milanom povišali že na šest točk, hkrati pa so na četrtem mestu prehiteli Inter, od katerega imajo boljšo razliko med doseženimi in prejetimi zadetki. Za vodstvo »stare dame« je deset minut pred koncem prvega dela zadel Vincenzo Iaquinta, končni izid tekme pa je gostujoči kapetan Francesco Totti postavil že globoko v podaljšku prvega polčasa, ki bi sicer moral trajati le eno minuto.

Skorajda povsem poln torinski Olimpico je v prvem polčasu videl živahno predstavo obeh nasprotnikov. Najprej so po pričakovanju zapretili domači, vendar je Quagliarella streljal prek vrat. Podobno usodo je nekaj trenutkov kasneje doživel tudi poizkus Simplicia na drugi strani, že minuto zatem pa sta morala prvič posredovati tudi oba vratarja. Pred Quagliarello je najprej dobro posredoval Julio Sergio, sledila pa je tudi uspešna obramba Storarija po strelu Meneza. Zelo lepo priložnost za vodstvo je domače moštvo zapravilo v 23. minuti, ko sta bila po ostrem predložku Aquilanija v kazenski prostor nekoliko prepočasna tako Quagliarella kot Iaquinta, pet minut zatem pa je iz ugodnega položaja prek vrat sprožil še Felipe Melo. Glede na prikazano, je Juventus zasluženo povedel deset minut pred koncem prvega polčasa, ko je najprej Aquilani spretno izigral Greca, nato pa podal proti Iaquinti, ki je spetakularno zadel za 1:0 in dosegel svoj četrti letošnji prvoligaški zadetek. Ko se je že zdelo, da se bo prvi polčas končal z zasluženim vodstvom Juventusa, pa je sodnik Rizzoli že po izteku edine minute podaljška dosodil prosti strel za goste na robu kazenskega prostora. Prosti strel Tottija je v živem zidu z roko blokiral Pepe, zato je bila dosojena še enajstmetrovka, ki jo je rimski kapetan pretvoril v izenačujoči zadetek.

»Zelo sem zadovoljen s predstavo svoje ekipe,« je po tekmi dejal Luigi Del Neri. »Ustvarili smo si številne priložnosti, hkrati pa smo bili zelo trdni v obrambi. Boljši smo bili od Rome, zaslužili bi si zmago proti ekipi, ki je bila v zadnjem času v odlični formi.«