Serie A: Juventusova zaušnica Zemanu

Zdenek Zeman, trener Rome, ima vedno kaj za povedati proti Juventusu. Antonio Conte je pred kratkim dejal, da o njem ne bo več govoril, ter da bo Juventus na njegove besede odgovoril na igrišču. Slednje se je tudi zgodilo: Juventus je razbil Romo s 4-1, ob tem pa je »Stara Dama« še trikrat zadela okvir vrat, ter bila še nekajkrat izjemno nevarna.

alt

Conte je nekoliko premešal začetno postavo, moštvo pa je odigralo izvrstno, saj je delovalo kot na poletni pripravljalni tekmi proti kakšni nižjeligaški ekipi. Juve se je odlično gibal, vseskozi vršil pritisk na igralce Rome, bil hitrejši, živahnejši, ter konkretnejši v vseh segmentih igre. Pred prvo domačo tekmo v Ligi prvakov na novem stadionu, so navijači videli odlično predstavo proti ekipi iz Rima, ki ima za trenerja osebo, ki stalno polni časopise na Apeninskem polotoku.

alt

Na bokih sta začela De Ceglie in Caceres. Lanska tekma v Torinu se je končala z rezultatom 4-0, trije zadetki pa so padli že v prvem polčasu. Tudi letos je bila zgodba podobna, saj je Juve v prvem polčasu prav tako dosegel 3 zadetke. V 10. minuti je Marchisio stekel proti Stekelenburgu, od zadaj pa ga je nepravilno zaustavil Taddei, ki je dobil zgolj rumeni karton. Prekršek se je zgodil na robu kazenskega prostora, Pirlo pa je zadel iz prostega strela, ter tako na najboljši možni način utišal kritike. Arhitekt Juventusove igre je celotno srečanje odigral tako kot najbolje zna. V 15. minuti je poskusil Matri, Castan pa je žogo v kazenskem prostoru zaustavil z roko. Arturo Vidal je suvereno zadel iz enajstmetrovke. Roma je poskusila odgovoriti. Totti je lepo zaposlil Lamelo, ki pa je z desno grdo zgrešil. Med strelce se je nato po dolgem času vpisal tudi Alessandro Matri, ki je zadel po podaji Vidala. In to vse v prvih 20 minutah! Sledili sta dve prečki – najprej je v 22. minuti sprožil Marchisio, 14 minut kasneje pa še Vučinić po podaji Matrija. Zeman je bil v 34. minuti primoran zamenjati Balzarettija, ki je imel vročino. Do takrat pa so že vsi 4 branilci Rome dobili rumeni karton.

alt

V 2. polčas sta ekipi vstopili nespremenjeni. Takoj je poskusil Vučinić s spektakularnim volejem, ki pa ga je Stekelenburg odlično obranil. Nato je Pirlo še enkrat odlično našel Matrija, ki je poskusil z lobom, toda spet je bil Stekelenburg na pravem mestu. Vučinić je nato dvakrat poskusil s podajo - prvič do Caceresa, ter drugič do Matrija, v obeh primerih pa je Stekelenburg za las prehitel igralca do žoge. Po 60 minutah je Zeman ponudil priložnost Perrotti in Destru, ki sta zamenjala Tachtsidisa in Tottija. Roma je zaigrala nekoliko bolje. Bonucci je v kazenskem prostoru nepravilno oviral Destra, sodnik Rizzoli pa je pokazal na najstrožjo kazen. Osvaldo je zanesljivo ukanil Buffona. 20 minut pred koncem je rezultat tako bil 3-1 za črnobele, a kaj lahko bi Roma bila osramočena. Juventus se vendarle ni zaustavil. Poskusil je Marchisio, ter za las zgrešil. Stekelenburg pa je spet obranil strel Vučiniću. Marchisia je zamenjal Asamoah, Matrija Giovinco, De Ceglieja pa Pogba. Po podaji iz kota je zadel Bonucci, ki pa je bil v prepovedanem položaju. V 90. minuti je Barzagli ukradel žogo, preigral Taddeia, pretekel 70 metrov z žogo, ter prekrasno zaposlil Giovinca, ki je stekel mimo Stekelenburga in zadel prazna vrata.

alt

»V Firencah smo odigrali bolj slabo, tako da je bilo nocoj  pomembno odigrati dobro, ter zmagati. Zadovoljen sem, da je zadel Matri, ki ni imel ravno lahkega obdobja, prav tako pa sem vesel svojega zadetka. Lepo je, ko vsem uspe dati maksimum. Nocoj slavimo, od jutri zjutraj naprej pa bomo razmišljali o Ligi prvakov,« je dejal Giovinco. Prvič v letošnji sezoni pa je zadel Matri: »To je osvoboditev. Zadel nisem od februarja. Zadovoljen sem s svojo predstavo, ter s predstavo ekipo, ki je odigrala vrhunsko partijo. Tekma je bila podobna lanski. Dobri smo bili, saj smo hitro povedli in zaključili tekmo. V drugem polčasu smo sicer malce padli, kljub temu pa nasprotniku nismo veliko dovolili.« Pomembna zmaga pred pomembno tekmo v Ligi prvakov: »Današnja zmaga je pomembna tudi za našo samozavest. Zdaj nas čaka pomembna preizkušnja, ki se je moramo lotiti tako kot nocojšnje tekme. Naš cilj v Ligi prvakov je napredovati v naslednji krog, ker je za večino to prva izkušnja v Ligi prvakov. Kljub temu želimo priti kar se da daleč

Juventus Stadium, Torino – 39.221 gledalcev (1,552.099 €)
JUVENTUS – ROMA 4:1 (3:0)
Pirlo 11., Vidal (11m.) 15., Matri 19., Osvaldo (11m.) 69., Giovinco 90.

Juventus: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Caceres, Vidal, Pirlo, Marchisio (od 76. Asamoah), De Ceglie (od 84. Pogba); Matri (od 76. Giovinco), Vučinić.

Klop: Storari, Lucio, Lichtsteiner, Marrone, Isla, Padoin, Giaccherini, Bendtner, Quagliarella.
Trener: Massimo Carrera

Roma: Stekelenburg; Taddei, Burdisso, Castan, Balzaretti (od 34. Marcos); Tachtsidis (od 63. Perrotta), Florenzi, De Rossi; Lamela, Osvaldo, Totti