Serie A: Juve s šestico iz Pescare!

Pred tednom dni je Juventus doživel prvi prvenstveni poraz po 49 tekmah, italijanski prvaki pa so se nanj odzvali na zelo učinkovit način. Že v sredo so danskim prvakom zabili štiri zadetke, še bolj pa so se strelsko izkazali na sobotnem gostovanju v Pescari, kjer so v dvanajstem krogu italijanskega prvenstva kar s 6:1 premagali domačega novinca med prvoligaši. S hat-trickom in izjemnimi škarjicami je zablestel predvsem Quagliarella, na podoben način se je izkazal tudi Asamoah, zadela pa sta še Vidal in Giovinco.

Fabio Quagliarella

Sobotni prvenstveni poraz proti milanskim modro-črnim je v taboru Juventusa očitno poskrbel za veliko prelomnico. Kar 49 tekem dolg niz prvenstvene neporaženosti je belo-črnim predstavljal vse večje breme, ko pa jim je to breme padlo z ramen, je Juve spet začel igrati sproščeno, agresivno, borbeno, organizirano in predvsem izjemno učinkovito. Ceno za prvi prvenstveni poraz po maju 2011 so že v sredo plačali nebogljeni danski prvaki, ki so se iz Torina vrnili s štirimi zadetki v svoji mreži, še bolj preluknjana pa je bila tokrat mreža Pescare, ki se je zatresla kar šestkrat. Juventus je na obali Jadranskega morja jasno demonstriral svojo moč že v prvem polčasu, toda kljub prizanesljivosti do nemočnega nasprotnika dosegel najvišjo gostujočo zmago po 6. aprilu 1997, ko je z enakim rezultatom na San Siru ponižal Milan. S petimi zadetki razlike je »stara dama« sicer letos že slavila v Firencah – 17. marca je bilo 0:5.

Arturo Vidal

Juventus je tekmo v Pescari začel z agresivnim pristopom in veliko mero odločnosti. Že v samem uvodu tekme je dvakrat nevarno poizkušal Giovinco, odpor domačega prvoligaša pa je zdržal le osem minut. Arturo Vidal je na sredini igrišča žogo oddal proti Pirlu, ki jo je podaljšal do Giovinca, slednji pa je v idealnem trenutku zaposlil vtekajočega in od vseh branilcev Pescare pozabljenega čilenskega bojevnika, ki je z nizkim diagonalnim strelom brez težav zadel za vodstvo tridesetkratnih italijanskih prvakov. Vidal je tako zadel že na tretji zaporedni tekmi, to pa je bil njegov že osmi zadetek v letošnji sezoni in petnajsti v belo-črnem dresu. Juve je kljub zgodnjemu vodstvu še naprej dominiral in že na polovici prvega polčasa podvojil svojo prednost. Giovinco je podal na desno do Isle, ki je v kazenskem prostoru spretno zaposlil Fabia Quagliarello, neapeljski napadalec pa je suvereno zadel za 2:0. Takrat so se prebudili tudi domači in sprva prek Quintera iz prostega strela zadeli okvir vrat, le tri minute po zadetku Quagliarelle pa jim je uspelo znižati izid. Po podaji Zenona je z glavo s pomočjo vratnice Buffona premagal Emmanuel Cascione. Pescara je po znižanju začutila svojo priložnost in zapretila še prek Nielsena, nato pa je Juve spet stopil na plin in vse do konca zmaga nikoli ni bila pod nikakršnim vprašajem. Že v 30. minuti je »stara dama« spet povedla z dvema zadetkoma razlike. Vidal je v kazenskem prostoru našel Quagliarello, ki je spektakularno zaposlil Kwadwa Asamoaha, ganski vezist pa je z izjemnimi škarjicami dosegel svoj tretji belo-črni zadetek. Osem minut kasneje je tokrat odlični Quagliarella z mojstrsko dvojno podajo priložnost ponudil Sebastianu Giovincu, slednji pa je z natančnim volejem z desnico matiral nemočnega Perina in zabil svoj peti letošnji gol. Še pred koncem prvega polčasa je znova zapretila Pescara, drugi zadetek Cascioneja, ki je bil znova najvišji v skoku, pa je s spektakularnim izbijanjem na golovi črti preprečil Marchisio. Znova pa se je še pred odmorom mreža zatresla na drugi strani. Vidal je z odlično podajo v ogenj poslal Quagliarello, ki je piko na i odličnemu prvemu polčasu postavil z natančnim diagonalnim strelom za vodstvo Juventusa s kar 5:1.

Kwadwo Asamoah

Tekma je bila odločena že v prvem delu, zato je drugi polčas po pričakovanjih ponudil manj zanimivo igro, kljub temu pa je postregel z najlepšim zadetkom večera. Po zapravljenih priložnostih Marchisia, Caprarija, Čosića in Jonathasa je namreč v sedmi minuti nadaljevanja po podaji Pirla iz kota Fabio Quagliarella mojstrsko predstavo kronal še s škarjicami za končni izid 6:1. Quagliarella je prvič v karieri v dresu Juventusa dosegel hat-trick, z osmimi doseženimi zadetki pa se je na vrhu interne klubske lestvice strelcev v tej sezoni izenačil z Vidalom. V nadaljevanju tekme so pri obeh ekipah priložnost dobili tudi igralci, ki so doslej zbrali manj igralnega časa. Vstopili so Padoin, Marrone in Bendtner, petnajst minut pred koncem rednega dela pa je imel Giovinco, ki je že preigral vratarja Perina, priložnost celo za sedmi zadetek, toda iz dokaj zahtevnega položaja je zgrešil prazna vrata. Kljub temu pa je tudi šest doseženih zadetkov zlahka zadostovalo, da bo Juve tudi po dvanajstem krogu Serie A obdržal prvo mesto na lestvici. Italijanski prvaki so na zadnjih dveh tekmah z desetimi doseženimi zadetki jasno pokazali kaj zmorejo ob pravi meri motivacije, odličnem pristopu in veliki odločnosti.

Sebastian Giovinco

Junak tekme je bil s tremi doseženimi zadetki vsekakor Fabio Quagliarella: »Prvič sem dosegel hat-trick in moram priznati, da so občutki zelo lepi, še bolj pa sem zadovoljen zaradi dosežene zmage. Povsem zasluženo smo dosegli visoko zmago, hkrati pa smo dokazali, da nas je poraz proti Interju do neke mere sprostil in poskrbel, da smo postali še močnejši. Veliko smo delali na naših napakah in hitro smo se pobrali. Tri zadetke in zmago posvečam svoji mami, ki je bila operirana in je tekmo gledala v bolnišnici.« Še na tretji zaporedni tekmi je gol dosegel Arturo Vidal. »Seveda sem zadovoljen zaradi doseženega gola, toda najbolj pomembno je, da smo znova zmagali. Z mojo igro moram vedno biti koristen za ekipo, če pa ob tem dosegam tudi zadetke, pa je še toliko bolje.«

Stadio Adriatico – Giovanni Cornacchia, Pescara – 20.355 gledalcev
PESCARA – JUVENTUS 1:6 (1:5)
Cascione 25.; Vidal 9., Quagliarella 22., 45., 53., Asamoah 30., Giovinco 38.

Pescara: Perin; Čosić, Bocchetti, Capuano (od 46. Caprari); Zanon, Nielsen, Quintero, Cascione, Modesto; Jonathas (od 53. Weiss), Abbruscato (od 65. Vukušić)
Klop: Pelizzoli, Falso, Balzano, Romagnoli, Soddimo, Bjarnason, Celik, Togni
Trener: Giovanni Stroppa

Juventus: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini (od 65. Marrone); Isla (od 59. Padoin), Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah; Quagliarella (od 68. Bendtner), Giovinco
Klop: Storari, Rubinho, Lucio, Caceres, Lichtsteiner, Giaccherini, Vučinić, Matri
Trener: Antonio Conte (na klopi Angelo Alessio)

Sodnik: Luca Banti (Livorno)
Pomočnika: Pietro Galloni (Lodi) & Alessandro Giallatini (Rim)
Četrti sodnik: Francesco Altomare (Molfetta)
Dodatna sodnika za kazenski prostor: Paolo Valeri (Rim) & Leonardo Baracani (Firence)

Rumeni kartoni: Jonathas (18.), Modesto (67.); Pirlo (41.)