LP: Na Danskem zapravili preveč priložnosti

Juventus je uvodno tekmo skupinskega dela letošnje sezone Lige prvakov odigral na Danskem, kjer pa italijanski prvaki niso upravičili pričakovanj. Na gostovanju pri Københavnu so belo-črni iztržili le neodločen rezultat, ki s seboj prinaša obilico grenkega priokusa, kajti v zahtevni skupini B bi tako nespametno zapravljene točke utegnili še drago plačati.

København - Juventus

Tudi drugo evropsko sezono zapored se je stadion Parken v danski prestolnici za »staro damo« izkazal kot zelo neprijetno prizorišče. V lanski sezoni Lige prvakov je moštvo Antonia Conteja s težavami izvleklo neodločen izid proti takratnemu gostitelju Nordsjællandu, tudi letos pa se iz Københavna vrača le z eno osvojeno točko. Juventus bo še dolgo časa lahko obžaloval ležeren začetek tekme, ki so ga motivirani domačini izkoristili in dosegli vodilni zadetek, v nadaljevanju pa so po pričakovanjih pobudo prepustili gostom in se zanašali na odlične obrambe izjemno razpoloženega vratarja Wilanda. Gostje iz Torina so bili sicer nevarnejši, toda zapravili so ogromno moči, živcev in neverjetnih priložnosti, na koncu pa so bili »nagrajeni« le s točko, ki je jasen dokaz, da so si bili na Danskem sami sebi največji nasprotnik.

Giorgio Chiellini

V primerjavi s sobotno tekmo proti Interju je Antonio Conte nekoliko spremenil začetno enajsterico. Namesto Barzaglija je v obrambi začel Ogbonna, na levi strani je Peluso dobil prednost pred Asamoahom, v napadu pa je namesto Vučinića zaigral Quagliarella. Zaradi poškodb so še vedno odsotni Marchisio, Cáceres in Pepe, v dresu domače ekipe pa je v obrambi zaigral tudi nekdanji nogometaš Juventusa Olof Mellberg. »Stara dama« je tokrat nastopila v rumeno-modri barvni kombinaciji, tekmo pa ni začela najbolje, kajti že kmalu je Københavnu omogočila prosti strel iz ugodnega položaja, ki pa ga Bengtsson ni uspel izkoristiti. Na drugi strani je proti domačim vratom prvič nevarno sprožil Tévez, že v štirinajsti minuti pa so danski prvaki povedli. Sigurdsson je z uporabno podajo iz prostega strela poskrbel za zmedo v kazenskem prostoru, kjer je slabo reakcijo torinske obrambe kaznoval Nicolai Jørgensen in iz neposredne bližine zadel v polno. Na nepričakovan zaostanek je kmalu odgovoril Tévez, toda Argentinec je le ogrel iz minute v minuto bolje razpoloženega vratarja domače zasedbe, ki je nato dvakrat zablestel pet minut kasneje. Najprej je po predložku z desne strani iz neposredne bližine do strela z glavo prišel Chiellini, ko so vsi prisotni žogo že videli v mreži, pa je prvo v nizu neverjetnih obramb uprizoril prav domači čuvaj mreže, ki je že v naslednji akciji čudežno preprečil še zadetek Pogbaju. Po krajšem obdobju zatišja je vnovič neuspešno poizkušal Tévez, po predložku Pelusa z leve strani pa je z glavo mimo vrat meril še Pogba, ki se je nato tik pred koncem prvega polčasa ob levem kotu igrišča spretno otresel Mellberga, ki ga je podrl in si prislužil rumeni karton.

Fabio Quagliarella

Oba trenerja med polčasom nista opravila menjav, po treh rumenih kartonih v obdobju dobre minute pa se je začela ponavljati zgodba iz prvega polčasa. Pirlo je z izvrstno globinsko podajo zaposlil Téveza, ki se je uspešno izognil prepovedanemu položaju in se znašel sam pred vratarjem Wilandom, toda strel Juventusovega napadalca ni bil dovolj dober, da bi se žoga znašla v mreži. Wiland je takrat preprečil že tretjo stoodstotno priložnost za izenačenje, končno pa je klonil dve minuti zatem, ko je Fabio Quagliarella spretno izkoristil lepo nizko podajo Pelusa z leve strani in žogo poslal pod prečko za 1:1. Quagliarella je tudi v lanski sezoni zadel na prvem evropskem gostovanju (v Londonu proti Chelseaju), sicer pa je bil to njegov peti zadetek na osmi tekmi v Ligi prvakov. Po izenačenju je imel Juventus še dovolj časa in priložnosti za popoln preobrat, toda »staro damo« sta tokrat na cedilu pustili predvsem zbranost in učinkovitost. Po novem uporabnem predložku Pelusa je najprej mimo vrat sprožil Lichtsteiner, sledil je nevaren poizkus Pirla, po katerem je žogo dobro odbil Wiland, hrvaški sodnik Bebek pa niti z rumenim kartonom ni sankcioniral grobega prekrška domačega strelca Jørgensena, ki je v Chiellinija priletel z iztegnjenim podplatom. Le minuto zatem je Wilanda po strelu Quagliarelle z glavo rešila prečka, na drugi strani pa je edino priložnost za domače v drugem delu zapravil Jørgensen, ki je s precejšnje oddaljenosti sprožil prek vrat. Conte je namesto zelo živahnega Pelusa v 73. minuti v igro poslal današnjega slavljenca De Ceglieja (dopolnil je 27 let), slabih petnajst minut pred koncem rednega dela pa je neverjetno priložnost za drugi zadetek zapravil še Vidal. Čilenec se je po lepi podaji Pogbaja in skoku Quagliarelle znašel sam pred domačim vratarjem, Johan Wiland pa je tudi iz tega dvoboja odšel z dvignjeno glavo. Juventusovega strelca je nato nadomestil Giovinco, kmalu zatem pa je po desni strani prodrl Lichtsteiner in s povratno podajo zaposlil Téveza, tudi po njegovem strelu pa se je izkazal Šved na golu danskih prvakov. Sledila je visoka podaja in skok Pogbaja, ki pa je z glavo meril mimo oddaljene vratnice. Po hitri akciji Téveza se je v priložnosti znašel tudi Giovinco, toda po njegovem diagonalnem strelu z desnico se je še enkrat izkazal Wiland. Še pred koncem rednega dela je v igro vstopil še Isla, ki je nato že globoko v sodnikovem podaljšku pripravil še zadnjo priložnost Tévezu, ki pa je iz neposredne bližine še enkrat zgrešil nemogoče in zatresel se je le zunanji del mreže domačega gola.

Paul Pogba

»Nismo podcenjevali Københavna,« je po tekmi poudaril Antonio Conte: »Odkar sem trener Juventusa si še na nobeni tekmi nismo priigrali toliko stoodstotnih priložnosti, toda za zmago je treba zadeti gol. Ta tekma za nas predstavlja zapravljeno priložnost, kajti glede na rezultat v Carigradu, kjer je Real zmagal kar s 6:1, bi nocojšnjo zmago zares potrebovali.« Razpoloženega domačega vratarja je uspel premagati le Fabio Quagliarella: »Razočarani smo, kajti zapravili smo dve dragoceni točki. Ponovilo se nam je lansko gostovanje na Danskem. Zadetek smo prejeli iz edine priložnosti, zdaj pa nas čaka težje delo v nadaljevanju skupinskega dela tekmovanja.«

Parken, København – 36.524 gledalcev
FC KØBENHAVN – JUVENTUS 1:1 (1:0)
Jørgensen 14.; Quagliarella 54.

FC København: Wiland; Jacobsen, Mellberg, Sigurdsson, Bengtsson; Bolaños (od 79. Toutouh), Claudemir (od 86. Margreitter), Delaney, Braaten; Adi (od 70. Gíslason), Jørgensen
Klop: Jensen, Remmer, Kristensen, Cesar Santin
Trener: Ståle Solbakken

Juventus: Buffon; Ogbonna, Bonucci, Chiellini; Lichtsteiner (od 87. Isla), Vidal, Pirlo, Pogba, Peluso (od 73. De Ceglie); Tévez, Quagliarella (od 76. Giovinco)
Klop: Storari, Padoin, Asamoah, Llorente
Trener: Antonio Conte

Sodnik: Ivan Bebek
Pomočnika: Tomislav Petrović & Miro Grgić
Četrti sodnik: Dalibor Conjar
Dodatna sodnika za kazenski prostor: Domagoj Vučkov & Goran Gabrilo (vsi Hrvaška)
UEFA delegat: Dumitru Mihalache (Romunija)
Kontrolor sojenja: William Young (Škotska)

Rumeni kartoni: Mellberg (45.), Bengtsson (48.); Peluso (49.), Lichtsteiner (49.), Vidal (91.)

Champions League 2013/14 - 01 | Copenhagen 1 - 1 Juventus | Quagliarella (1 : 1) | 17.9.2013 by hudick