LP: Kljub porazu z visoko dvignjeno glavo

V tretjem krogu skupinskega dela Lige prvakov je Juventus gostoval pri madridskem Realu in kljub pogumni, borbeni in nasploh obetavni predstavi izgubil z 1:2. Tehtnico je v korist Špancev nagnil predvsem Cristiano Ronaldo, ki je dosegel oba zadetka, »galaktikom« pa je izdatno pomagal tudi nemški sodnik Gräfe, ki jim je takoj po Juventusovem izenačenju podaril enajstmetrovko, drugi polčas pa v farso spremenil z neverjetno izključitvijo Chiellinija. »Stara dama« je tako doživela še drugi zaporedni poraz, toda za razliko od nedeljskega gostovanja v Firencah je tokrat klonila z visoko dvignjeno glavo.

Juventus

Italijanski prvaki so v Madrid pripotovali z zelo slabo popotnico. V nedeljo so na gostovanju pri Fiorentini na nerazumljiv način v petnajstih minutah zapravili dva zadetka prednosti, prvi poraz v letošnji sezoni pa je sprožil dovolj velik alarm, da je tudi Antonio Conte začel razmišljati o spremembi iztrošenega igralnega sistema 3-5-2. Juve je zato v Madridu nastopil v sistemu 4-3-1-2, sprememba pa se je glede na prikazano na stadionu Santiago Bernabéu obrestovala, kajti belo-črni so prikazali eno izmed najboljših predstav v letošnji sezoni. Tudi ta pa ni bila dovolj, da bi iz španske prestolnice prinesli kakšno točko, ki jih Juve v Ligi prvakov zdaj že krvavo potrebuje. Glavno oviro na poti do pozitivnega rezultata je predstavljal najboljši domači igralec Cristiano Ronaldo, ki je v prvem polčasu dvakrat opozoril na svoje nogometne spretnosti, takoj na začetku drugega dela pa je po dvoboju s Chiellinijem pokazal tudi svoje igralsko znanje, ki je očaralo tudi glavnega sodnika Gräfeja, slednji pa je lepotca pred grobijanom zaščitil tako, da je slednjega kljub temu, da je med njima komajda prišlo do kontakta, hladnokrvno odstranil z igrišča.

Fernando Llorente

Po spremembi začetne postavitve sta mesto v prvi enajsterici v primerjavi s prejšnjimi tekmami izgubila Bonucci in Asamoah, od prve minute pa sta tokrat zaigrala Cáceres in Ogbonna. Že kmalu po začetku tekme je z nevarnim strelom z razdalje zapretil Marchisio, z lepo parado pa je žogo v kot odbil domači vratar Casillas. Juve je tekmo začel zelo obetavno, na žalost pa je na drugi strani že v četrti minuti po prvi akciji Reala znova prehitro prejel zadetek. Di María je s pravočasno globinsko podajo presenetil prepočasno Juventusovo obrambo, ki je Cristiana Ronalda neuspešna lovila v prepovedani položaj, Portugalec pa se je posledično znašel sam pred Buffonom, ga rutinirano obšel in nato brez pretiranih težav zadel prazno mrežo. Juve je tako že v uvodu tekme doživel hud udarec, ki pa je belo-črne le še dodatno podžgal. Italijanski prvaki so po dolgem času končno spet prikazali borbeno, tekočo in kombinatorno igro, posledično pa so si v nadaljevanju prvega polčasa ustvarili lepo število nevarnih priložnosti. Najprej je moral po lepem predložku Pogbaja tik pred Llorentejevo glavo žogo izbiti Casillas, kmalu zatem pa je s plasiranim strelom z roba kazenskega prostora zapretil še Tévez, toda žoga je zletela mimo vrat. Po podaji iz kota se je nato žoga odbila na rob kazenskega prostora, kjer jo je pričakal Cáceres in močno sprožil iz voleja, tudi njegov strel pa ni bil dovolj natančen, da bi Casillas klonil. Kmalu zatem je znova zapretil Tévez, ki je tokrat z leve strani prodrl v kazenski prostor, nato pa z desnico sprožil v zgornji kot domačih vrat, vendar je meril nekoliko previsoko. V 22. minuti pa je bil pritisk Juventusa vendarle poplačan. Cáceres je z desne strani poslal predložek na drugo vratnico proti Pogbaju, ki je z glavo sprožil proti vratom, Casillas pa je žogo tik pred golovo črto uspel odbiti. Toda odbil jo je le do Fernanda Llorenteja, ki je okroglo usnje spretno poslal v mrežo in se veselil svojega drugega zadetka v dresu Juventusa, sicer pa prvega v Ligi prvakov. Da je prišel do izenačujočega zadetka, je Juve znova zapravil preveč priložnosti, Real pa je za dva gola v mreži Buffona potreboval le dve priložnosti. Sedem minut po izenačenju je namreč po predložku iz prostega strela prišlo do prerivanja med Chiellinijem in Ramosom v kazenskem prostoru, po posredovanju dodatnega sodnika pa je Manuel Gräfe domačim podaril najstrožjo kazen, ki jo je s težko ubranljivim strelom v levi zgornji kot uspešno izvedel Cristiano Ronaldo. Pri tem pa je vsekakor treba priznati, da bi, če bi se sodniki striktno držali tako strogega kriterija, na vsaki tekmi morali videti dvomestno število najstrožjih kazni.

Tudi drugi polčas je z lepo priložnostjo odprl Juventus, toda po uporabnem predložku Pirla je pred Pogbajem še pravočasno posredoval Casillas. Zdelo se je, da bo Juventus tudi v nadaljevanju poizkušal z borbeno, kombinatorno in domiselno igro priti do novega izenačenja, nato pa je na sceno še enkrat stopil nemški sodnik in ob dvoboju Chiellinija in Cristiana Ronalda šokiral z izključitvijo Juventusovega branilca. V polnem šprintu za žogo se je Chiellini sicer dobro zavedal, da je šibkejši od Portugalca, zato ga je spretno zaprl in ob tem resda nekoliko dvignil desno roko, strelec obeh Realovih zadetkov pa je to hitro izkoristil in z mojstrskim gledališkim vložkom prelisičil Manuela Gräfeja. Conte se je na izključitev osrednjega branilca odzval z vstopom Bonuccija, ki je zamenjal Llorenteja, kmalu zatem pa je namesto Pirla v igro poslal še Asamoaha. Juventusu v nadaljevanju drugega polčasa ni preostalo drugega, kot da se osredotoči na organizirano branjenje, obenem pa Madridčane poizkuša presenetiti iz protinapadov. Namesto Ogbonne je nato vstopil Giovinco in nemudoma zapretil Casillasu s strelom od daleč, že prej pa je priložnost za tretji zadetek Reala zapravil Benzema, ki je iz neposredne bližine meril preko vrat. Juventus se je kljub igralcu manj dobro držal in v zaključnih minutah dvakrat zapretil prek Giovinca in Marchisia, vseeno pa je ostalo pri minimalni zmagi Reala, ki tako z maksimalnim izkupičkom in vetrom v jadra pluje proti napredovanju iz skupinskega dela. Na Juventusovem računu pa ostajata dve točki, ki predstavljata slabo popotnico za naslednje tri evropske tekme, ko spodrsljaji ne bodo več dovoljeni.

Giorgio Chiellini & Cristiano Ronaldo

»Na žalost smo po zaslugi določenih dogodkov izgubili to tekmo, zame pa je najbolj pomembno, da smo dokazali, da lahko enakovredno igramo na tem nivoju,« je po gostovanju v Madridu dejal Antonio Conte. »Zdaj nas čaka zahtevno delo, če pa bomo tudi na naslednjih tekmah igrali tako kot nocoj, pa sem prepričan, da lahko naredimo preobrat in pridemo do napredovanja.« Carlos Tévez tokrat ni dosegel zadetka, vseeno pa se je dobro boril z nasprotnikovimi branilci: »Jezni smo zaradi končnega rezultata, zavedamo pa se, da smo odigrali dobro tekmo. Na žalost smo v nadaljevanju ostali z igralcem manj in naše delo je bilo še dodatno oteženo. Zdaj se moramo spet osredotočiti na domače prvenstvo, kjer moramo vse tekme odigrati tako, kot smo nocoj igrali v prvem polčasu.«